EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

 • Mustafa Barış
  Blog kurmasını Bilmeyen ve Para sıkıntısı çeken arkadaşlara yararlı bir bilgilendirme olmuş.Eline Sağlık

BLOG

 • Size Özel Web Tasarım Hizmeti

  Uzun mobilya olarak biz web site tasarımımız başta olmak üzere KobiWebSite ile yıllardır uyumlu bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz.

  Güzel bir web sitesi oluşturmak öyle kolay olmuyor, öncelikle güzel içerikler ve resimleri hazırlamakla başlıyor işler. Kullanacağımız web site tasarımınıda titizlik ile seçtikten sonra işler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. Bu süreçte sabır çok önemli, herbir resim ve içerikler tek tek elden geçiyor.

  Kullanılan yazım ve alt yapı olarak zamanın gerisinde kalmayan Kobi Web Site, tüm teknolojik gereksinimizi karşılamaktadır. Kırklareli 'de web tasarım denince ilk akla gelen firma olan, web site tasarımı konusunda çok iyiler. müthiş kocaman ekibi ile iş başındalar. E-ticaret sitemizi ve kurumsal mail hizmetimizi aksatmadan sağlamak için gece gündüz çalıştıklarını biliyoruz.

  Bu süreçte müşteri desteği çok önemlidir malumunuz, gece gündüz hafta sonu tatil farketmeksizin devamlı hızlı bir şekilde destek vermeye devam etmektedirler.

  Biz birlikte çalışıyoruz, sizede tavsiye ediyoruz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ediyor iyi günler diliyoruz, sağlıcakla kalın.

   

  DEVAMINI OKU
 • Bebek Odası Nasıl Düzenlenir?

  Uzun mobilya tasrım olarak anne ve babalara kısaca bebek odası ile ilgi bir kaç bilgi paylaşmak istiyoruz.

  Bebeğinizin odasını hazırlarken göz önünde bulundurmanız gereken birçok unsur var. Yatağı, duvarları, aydınlatması, halısı uyumluluk, renk düzeni vb. bebeğinizin sağlığın için bütün bu unsurları çok iyi düşünmeniz gerekmekte.

  Oda

  Bebeğinizin odası sizin odanıza yakın olmalı, güneş almalı ve ses yalıtımı sağlanmış olmalı.

  Zemin

  Makinede yıkanan, toz tutmayan ve strilizasyonu kolay bir halı seçmelisiniz.

  Duvarlar

  Işığı çok sert yansıtan beyaz rengini asla kullanmamalısınız. Pastel tonlarında göz yormayacak bir renk seçebilirsiniz.

  Mobilya

  Bir tane oda takımı almak yerine parça parça alıp özgün bir anne-çocuk odası oluşturmak daha akıllıca olacaktır.

  Bebek Karyolası

  Hem şık hem sağlıklı bir karyola tercih etmek istiyorsanız ahşap karyola seçmenizi öneririz. Buu sayede kullanışlılığı da yakalamış olacaksınız. En önemli unsurlardan biri parmaklıklar arası mesafe. Bebek hareket ettiğinde kafası bu aralıklara sıkışmayacak uzaklıkta olmalı. Bebek büyüdükçe zemini ayarlayabilmek için de ayarlanabilir bir karyola seçmekte fayda var.

  Bebek Yatağı

  Bebek yatağı almadan önce mutlaka bir araştırma yapmalı ve bilinçli olarak mağazaya gitmelisiniz. Bu sayede en uygun ve en gerekli yatağı almış olursunuz. Binbir çeşit yatak tipi piyasada mevcut. Visko yatak, sünger yatak, yaylı yatak, pamuk yatak, yün yatak, lateks yatak sert sünger yatak, yaylı lateks yatak vb.

  Visko Yataklar: Tek olumlu özelliği oyun alanın için uygun olması. Onun dışında uyku için asla uygun değil, teri çekmeyen bir yapısı ve ağırlığa göre çökme özelliği olduğu için boğulma tehlikesini barındırıyor.

  Yün ve Pamuk Yataklar: Bu yataklar yaygın olarak sağlıklı olarak bilinse de çökme yaptıkları için omurilik gelişimine zararlı, toz barındırdıkları için antialerjiktir. Ayrıca bebeğiniz kafasını çevirdiğinde o kısım çöktüğünde boğulma riski de var. Bu yüzden kesinlikle yün ve pamuk yataklar tercih edilmemeli.

  Sünger Yataklar: Sertlik açısından orta düzeyde bir sünger yatak yeni doğanlar için uygun olacaktır.

  Yaylı Yataklar: Gelişimi hızlı olan bebekler için yaylı yataklar uygun sayılmazlar.

  Lateks Yataklar: Seçebileceğiniz en uygun yatak lateks yataklardır. Anti alerjik ve bambudan üretildiği için organiktir. Delikleri sayesinde hava alır, terletmez. Ayrıca ağırlık merkezine göre şekil aldığı için rahat bir uyku sunar.

  Uyku Seti: Uyku seti yerine farklı renk ve desenlerde nevresim takımı almak daha akıllıca görünüyor. Ayrıca alacağınız beşik koruyucuyla da takımı siz tamamlayabilirsiniz.

  Sallanan Sandalye

  Bebeğinizin uykuya dalmasını beklerken üzerinde hoş vakit geçireceğiniz ve oldukça da şık duran sallanan sandalyeyi dilerseniz alabilirsiniz.

  DEVAMINI OKU
 • Konsol Nedir? Eviniz İçin Modern Konsol Modelleri

  Yemek odası, salon ya da oturma odası hatta antre dekorasyonunda kullanabileceğiniz konsol modelleri ile yaşam alanlarınızda farklı bir görünüm elde edebilir hem de işlevsel çözümlere sahip olursunuz. Doğru konsol seçimi yapmak için öncelikle konsolun ne olduğunu detaylı bir şekilde bilmek gerekir. Konsol nedir? sorusunun temel cevabı aslında uzun yıllar boyunca salon ya da yemek odalarında kullanılan; hem depolama çözümü hem de sergi alanı olarak kullanılan mobilyalar olduğudur. Konsol tasarımları zamanla değişirken modern tasarımlar günümüzde çok daha farklı alanlarda kullanılabiliyor. Geçmiş dönemlerde konsol tasarımları daha büyük ve hantal olarak yapılırken günümüzde ise minimal çizgilere sahip modeller ön plana çıkmaktadır.

  Konsolları Dekorasyonda Nasıl Kullanabilirsiniz?

  Konsol tasarımlarını yaşam alanlarında oldukça işlevsel bir şekilde kullanılan ve büyük konfor sağlayan parçalardır. Doğru tasarımı seçtiğiniz zaman uzun yıllar boyunca severek kullanabileceğiniz bir mobilyaya sahip olabilirsiniz. Konsol modelleri dekorasyonda öncelikle etkili bir depolama alanı sağlamak için tercih edilen mobilyalardır. Bu nedenle depolama ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra seçim yaparak çok daha nokta atışı bir mobilyaya sahip olabilirsiniz. Konsol modelleri yemek odalarında yemek takımlarını saklamak için tercih edilirler. Bu parçalar takımların her zaman temiz, düzenli ve güvende olmasını sağlarken aynı zamanda odaya hoş bir görüntü kazandırır. Konsol tasarımlarının duvara dayalı olduğu kısımda çoğu zaman tablo ya da ayna gibi duvar süsleri kullanılır. Ayna genellikle küçük odaları daha büyük göstermek için tercih edilirken tablo gibi aksesuarlar yaşam alanında odak noktası oluşturmayı sağlar.

  Oturma odası ve salon gibi alanlarda konsol kullanımı genellikle odayı iki farklı yaşam alanına bölmek için tercih edilir. Oturma grubu ya da kanepenin arkasına yerleştirilen konsol ve konsolun baktığı alanda yemek masası kullanımı oldukça yaygındır. Eğer ihtiyacınız iki farklı oturma alanı yaratmaksa yine aynı yöntemi rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Konsol tasarımlarını kullanabileceğiniz bir diğer alan ise antreler ya da merdiven boşluklarıdır. Merdiven altına, merdivenin bitiş noktasına ya da antrenizde uygun bir alana konsol yerleştirdiğiniz zaman hem bu alanın daha verimli kullanılmasını sağlarsınız hem de şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

  Konsol Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Konsol seçiminde kararınızı belirleyecek olan en önemli etmen bu parçayı nerede kullanacağınızdır. Farklı yaşam alanlarının ihtiyaçlarına göre seçim yaptığınız zaman uzun yıllar boyunca severek kullanacağınız bir mobilyaya sahip olabilirsiniz. Konsol seçimi yaparken bütün mobilyalarınızı bütün olarak ele almak ve tarzınızı yansıtan bir parçayı bulmak önemlidir. İstediğiniz dekorasyon tarzı ne olursa olsun mutlaka beğeninizi kazanacak bir parça bulabilirsiniz.

  Doğru Boyutu Belirleyin

  Konsol satın alacağınız zaman bu parçanın yaşam alanınızı boğmasına izin vermemeniz gerekir. Bu nedenle alacağınız konsolu ne tür bir amaçla kullanacağınızı önceden belirleyin. Konsolda saklayacağınız parçaların bir listesini yaparsanız bu sayede satın alacağınız parçanın ne tür işlevleri olması gerektiğini; çekmece derinliği, raf aralığı veya sayısı gibi boyutu doğrudan belirleyen unsurları  bilerek ihtiyacınız olan tasarımı alabilirsiniz. Satın aldığınız konsolu nereye koyacağınıza karar verin ve uygun boyutları belirlemek için maskeleme bandı kullanın. Bu sayede alanınızı daraltmayacak ama ihtiyaçlarınıza da cevap verecek bir tasarıma sahip olursunuz. Geniş bir depolama alanına ihtiyacınız var ama yeriniz müsait değilse kullanım alanından yüksek verim almak için sürgülü kapağa sahip tasarımları tercih edebilirsiniz. Doğru boyutu belirlemek için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise konsol yerleştireceğiniz parçaların büyüklüklerini ölçmektir. Yemek takımının en büyük parçasını ölçebilir ya da plak koleksiyonunuzdaki plakların sığabileceği alanı belirleyerek seçim yapabilirsiniz.

  Tarzını Belirleyin

  İhtiyacınız olan boyutu ve işlevleri belirledikten sonra dekorasyon tarzınıza net bir şekilde karar vermeniz gerekiyor. Bunun için kullandığınız diğer mobilyalara bakabilir ya da daha büyük bir değişiklik yapacaksanız istediğiniz tarz ile ilgili araştırmalarınızı konsol seçimini de dahil ederek ilerleyebilirsiniz. Takım olarak mobilya aldığınız zaman seçim yapma noktasında daha rahat olabilirsiniz ancak farklı parçaları bir araya getireceğiniz zaman detayları, çizgileri ve renkleri bir arada düşünmeniz gerekir.

  Esnekliğe Dikkat Edin

  Konsol tasarımları dekoratif mobilyalar olarak hazırlansa da temel görevleri şık bir depolama alanı oluşturmaktır. Bu nedenle uzun vadeli bir parçaya sahip olmak için iç dizayna dikkat etmelisiniz. Çıkarılabilir ve ayarlanabilir raf tasarımları değişen ihtiyaçlarınıza başarılı bir şekilde uyum sağlar. Çekmecelerin içerisinde bulunan bölmeler varsa ya da bölmeli bir tasarım arıyorsanız bu parçaların da çıkarılabilir hatta mümkünse ayarlanabilir olmasına dikkat etmelisiniz.

  İşlevselliği Ön Plana Çıkarın

  Evler ve yaşam alanları göreceli olarak küçülürken pek çok insan birden fazla işlevi olan mobilyalara yönelmeyi tercih ediyor. TV ünitesi ile konsolu birleştirmek çift yönlü işlevselliğe verilebilecek örneklerden birisi. Antrede kullanılan bir konsol modelini birkaç ufak aksesuar eklemesi ile vestiyer olarak kullanmakta yapabileceğiniz tercihler arasında yer alıyor. İşlevsellik aynı zamanda mobilyanın geliştirilebilir ya da değiştirilebilir olması anlamına gelir. Parçaları ayrılabilen ya da farklı dizilimler ile kullanılabilen tasarımlar eviniz ya da kullanım alanınız değişse de ihtiyaçlarınızı karşılamaya devam eder.

  Son Sözü Kalite Söylesin

  Uzun yıllar severek kullanacağınız bir konsola sahip olmak için elbette ihtiyaçlarınız, dekorasyon tarzınız çok önemli olsa da seçtiğiniz parçanın kalitesi tüm bunlardan daha etkilidir. Kalitesiz bir mobilyayı uzun yıllar boyunca kullanamayacak olmanız bir yana seçerken beğendiğiniz işlevlerde bir süre sonra ortadan kalkacaktır. Konsol tasarımında kullanılan malzemeler önemlidir. Kullanılan ahşap, kaplama ve iskelet parçaları tasarımı uzun yıllar boyunca işlevsel ve şık gösterecek materyallerdir. Bunların yanı sıra kulplar ve bağlantı parçalarının kalitesi de oldukça önemlidir. Mümkün olduğunca kaliteli malzemelerden üretilmiş tasarımları tercih ederek satın aldığınız mobilyadan yüksek verim elde edebilirsiniz.

  DEVAMINI OKU
 • 2018 Ev Dekorasyonu Fikirleri

  Yaşam alanlarımızda her zaman sevdiğimiz parçaların yer almasını isteriz. Ancak bu durumu trend olan dekorasyon fikirleri ile bağdaştırmak ve her zaman modayı takip eden bir çizgiye sahip olmak pek çok insan için önemlidir. Bugün sevdiğiniz ve beğendiğiniz parçalar birkaç yıl sonra sizi rahatsız edebilir. Elbette her yeni sezonda yaşam alanlarının tamamını detaylı bir şekilde değiştirmek mümkün değildir. Ufak tefek detaylarla oynayarak ya da sezonun en trend değişimlerine uyum sağlayarak siz de alanlarınızda yenilikçi ve güzel bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

  Renk Seçiminden Başlayan Değişim

  Bej, kırık beyaz, şampanya rengi ev dekorasyonu fikirleri için önerilen en zamansız renklerdir. Bu renkleri uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak bir süre sonra bu renklerden sıkılmanız oldukça muhtemelen. Özellikle sürekli değişen dekorasyon trendlerini göz önünde bulundurduğumuz zaman duvarlarınızda kullandığınız renklere yapacağınız bir dokunuş ile yaşam alanını tamamen değiştirmenizin mümkün olduğunu düşünürsek ev dekorasyonu fikirleri arasında renk değişiminin bir süre sonra gereklilik olduğunu görebilirsiniz. 2018 yılında zamansız renkleri bir kenara bırakmak isteyenler için gri tonları ön plana çıkıyor. Soğuk, nötr ya da sıcak gri tonlarının yanı sıra siyaha yaklaşan tonları da kullanmak mümkün.

  Dolaplarınıza Enerji Kazandırın

  Ev dekorasyonu fikirleri için önerilere baktığınız zaman oldukça ilginç bir fikir ile karşılaşabilirsiniz. Çok renkli mutfak dolapları! Mutfak dekorasyonunda alışkın olduğumuz tek renk kullanımı yavaş yavaş rafa kalkarken bu trendin bir süre daha devam edeceğini söylemek mümkün. Mutfaklarda daha enerjik bir görünüm yaratmak ve tek düzeliği ortadan kaldırmak için tercih edebileceğiniz bu fikir size uyumlu ya da kontrast renkleri dolaplarda kullanma şansı sunuyor. Eskitilmiş beyaz renkli üst dolaplar ve koyu mavi tonunda alt dolaplar pekala bir arada kullanılabilir. Daha klasik bir görünüm için üst dolaplarınızda farklı renklere yer verirken alt dolaplarınızda alışılmış ahşap tonlarını kullanabilirsiniz.

   

  Desenlerin Açısı

  Dekorasyon trendleri değişirken en büyük değişim renklerde ve desenlerde olur. Bunun temel nedeni bu iki unsurun belirli bir tarzı yansıtma konusundaki başarısıdır. 2018 yılınının trendlerini yansıtan ev dekorasyonu fikirleri arasında dikkat çeken desen seçimi geometrik şekiller oluyor. Yastık, minder, halı, perde gibi parçalarda kullanabileceğiniz geometrik desenleri dilerseniz rahatlıkla duvarlarınızın bir kısmında da kullanarak enerjik bir görünüm elde edebilirsiniz. Zamansız renklere sahip bir alanda yeni sezon trendi olan geometrik desenleri kullanmak isterseniz duvarın ufak bir kısmında kromatik renk vurgusunun öne çıktığı geometrik desenli bir duvar kağıdı kullanabilirsiniz.


  Enerjisi Yüksek Detaylar

  2018 yılı ev dekorasyonu fikirleri arasında yükselen bir akım da yaşam alanlarında her zaman enerjisi yüksek detayların kullanılması oluyor. Bu noktada çok ufak değişiklikler yaparak yeni sezona rahatlıkla ayak uydurabilirsiniz. Püskül, saçak gibi enerjik detayların ön plana çıktığı aksesuarlar ile yaşam alanlarınızda ufak bir dokunuşun büyük etkisini keşfedebilirsiniz.


  Doğanın Etkisi

  Dekorasyon trendlerinin her yıl içerisinde değiştiğini söylemek mümkün olsa da ana akım fikirlerin belirli bir döneme yayıldığını ve rahatlıkla uzun yıllar kullanılabileceğini de unutmamak gerekir. Birkaç yıldır yükselişte olan ve bir süre daha etkisini devam ettirecek doğa etkisi ile ev dekorasyonu fikirleri yenileniyor. Doğadan gelen materyallerin çok sık tercih edilmeye başlanması ile siz de bu akıma kolayca ayak uydurabilirsiniz. Mermer, ağaç, cam ve metal kullanımının artışı ile birlikte yaşam alanlarında bu malzemelerin ön planda olduğu parçalara yer vermek hem yeni nesil trendlere uygun bir dekorasyona sahip olmanızı hem de uzun yıllar boyunca severek kullanacağınız bir parçaya sahip olmanızı sağlar.


  Tavanlar Renkleniyor

  Evinizin dekorasyonunda büyük değişimler yapmayı sevmiyor ama yeniliklerden uzak kalma fikrine de sıcak bakmıyor olabilirsiniz. Bu düşünceye sahip pek çok insan duvarları için zamansız renkleri tercih eder. Bu renklerin tercihi de uzun yıllar boyunca trendler nasıl şekillenirse şekillensin ayak uydurmayı kolaylaştırır. Ev dekorasyon fikirleri arasında dikkat çeken uygulamalardan birisi renkli tavanlar. Kırık beyaz ya da şampanya rengi gibi zamansız renklerin kullanıldığı alanlarda geometrik desenlere sahip duvar kağıtlarının tavanlarda uygulanması oldukça yeni ve etkileyici bir fikir.


  Minimalizm

  Minimalist dekorasyon uzun yıllardır oldukça popüler olsa da 2018 yılında bu trendi  en çok yatak odalarında etkili görüyoruz. Eskiden yatak odalarında televizyona yer vermek; bu alanı aynı zamanda çalışma odası olarak kullanmak gibi alışkanlıklar varken günümüzde kaliteli uykunun önemi her geçen gün arttığı için yatak odası dekorasyonu da değişiyor. Minimal çizgilerin sıkça kullanıldığı yatak odalarındaki tek amaç kişiyi hızlı bir şekilde uykuya hazırlamak ve kaliteli bir uyku ortamı oluşturmak. Amaç bu şekilde değişime uğrayınca ev dekorasyon fikirleri de değişiyor. Daha az eşya kullanımı, nötr renkler ve sadece uyku konforuna odaklanan eşyalar ile yatak odası dekorasyonunu kolayca değiştirebilirsiniz.

  Eskiye Bir Bakış Atın

  Yıl 2018 olsa da dekorasyon trendlerinde ufak bir eskiye dönüş hissi yakalamak mümkün. Vintage ya da retro tarzı sevenler için oldukça etkileyici bir dekorasyon trendi olan eskiye dönüş bu tarza yakın olmayanların da aslında rahatlıkla kullanabileceği detaylar ile şekilleniyor. Eski dönüş denildiği zaman devasa perdeler, büyük mobilyalar ve oymalı ahşaplar akla gelse de bu dönüşü daha minimal düzeyde yapmak mümkün. Eskitilmiş ahşap orta sehpa, bakır aydınlatmalar ya da pirinç banyo aksamları detaylardan gelen güzelliği dekorasyonunuza yansıtacak ev dekorasyon fikirleri arasında yer alıyor.


  İşlevsel Çözümler

  Mobilya tasarımlarında ön plana çıkan işlevselliği bir dekorasyon trendi olarak algılamayabilirsiniz. Günümüzde ev dekorasyon fikirleri hem göze hem de ihtiyaca hitap edecek şekilde oluşuyor. Bu durumun temel sebebi dünyanın genel olarak yaşam şeklinin değişmesi, evlerin küçülmesi, tek başına yaşamayı seçen insanların sayısının artması gibi durumların her geçen gün artması. Yaşam şekli ve alışkanlıkları değişirken işlevsel mobilyalar da ön plana çıkıyor. Aynı anda kanepe, kitaplık ve yatak olarak kullanabileceğiniz bir parça size büyük bir rahatlık sunarken aynı zamanda 2018 yılının dekorasyon trendleriyle de hoş bir uyum yakalamanızı sağlıyor.


  Kadifenin Yumuşaklığı ve İhtişamı ile Yeniden Karşılaşın

  Kadife uzun yıllar boyunca ev dekorasyonunda çok sık tercih edilen kumaşlardan birisi olmuştur. Kadifenin kullanıldığı parçalar pek çok insanda hantal ve gösterişli ön yargısının oluşmasına neden olsa da yeni dekorasyon trendlerinde öne çıkan kadifenin kullanım şeklini kolayca benimseyebilirsiniz. Modern tasarımları ön plana çıkaracak bir detay olarak tercih edilen kadife kumaşların renk seçimleri de ön yargınızı değiştirecek şekilde yapılıyor. Eskiden kadife denildiği zaman siyah, gece mavisi ya da şarap kırmızısı gibi ağır tonlar akla gelirken günümüzde mint yeşili, deniz mavisi ve uçuk pembe gibi kullanılarak bu parçalarda modern bir görünüm elde ediliyor.


  Metalik Detaylar

  Ev dekorasyonu fikirleri için ufak bir araştırma yaptığınız zaman yeni sezonda metal aksesuarların çok fazla ön plana çıktığını görebilirsiniz. Aydınlatma aksesuarlarında, dekoratif duvar ürünlerinde ya da mobilyalarda ön plana çıkan metal detayların yanı sıra mat metalik renklerin de 2018 yılında dekorasyon trendlerinde ön plana çıktığını söylemek mümkün.

  DEVAMINI OKU
Scroll